Maszyny rolnicze poleasingowe

Atrakcyjne oferty

Nie da się ukryć, że pierwszym, najbardziej zauważalnym plusem poleasingowych maszyn rolniczych jest z pewnością ich cena. Dzięki temu, rolnicy mogą nabyć stosunkowo nowy sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach. Skąd biorą się zatem maszyny rolnicze poleasingowe? Są o maszyny rolnicze, które były wzięte w leasing operacyjny i nie zostały wykupione albo zostały odebrane leasingobiorcy z powodu niewypełniania zobowiązań leasingowych. Maksymalnym okresem leasingowym jest okres sześciu lat więc w tym przypadku maszyny poleasingowe mogą być około sześcioletnie. Jeśli chodzi o sprzęty rolnicze, to okres ten nie jest długi. Zmiany na tym rynku oraz wprowadzanie nowych rozwiązań nie są zbyt dynamiczne i nie trzeba obawiać się, że sześcioletnia maszyna będzie złym rozwiązaniem. Bardzo wielu rolników korzysta z urządzeń kilkunasto- a nawet kilkudziesięcioletnich.

Jakie są zalety

Przede wszystkim, kupujący ma pełny pogląd na środek trwały. W trakcie umowy leasingowej musi być bowiem prowadzona pełna dokumentacja i sprzęt musi być sprawdzany tylko i wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Wszystkie części muszą być również wymieniane na inne, oryginalne (w przypadku zużycia). To pozwala na ocenę bezawaryjności kupowanego sprzętu oraz na analizę tego, jakie wydatki kupujący może musieć ponieść w niedalekiej przyszłości, jeśli wybierze właśnie maszyny rolnicze poleasingowe. Każdy kupujący może także osobiście przetestować kupowany sprzęt oraz sprawdzić jego stan.

Jak podejść do zakupu?

Przede wszystkim – z chłodną głową. Jak przy kupowaniu każdej rzeczy, trzeba dokładnie przeanalizować, czy właśnie to jest nam potrzebne w danej chwili i czy nas przede wszystkim na to stać. maszyny rolnicze poleasingoweTo bardzo ważne, ponieważ mimo tego, że maszyny rolnicze poleasingowe są o wiele tańsze od nowego sprzętu, to ich cena nadal jest bardzo wysoka. A utrata płynności finansowej nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Na sprawdzanie sprzętu dobrze jest także udać się z obeznanym w temacie mechanikiem, który będzie mógł posprawdzać poszczególne części i z dużą dokładnością ocenić, co w niedalekiej przyszłości będzie wymagało wymiany lub regeneracji. Jeśli spełnimy te wymagania to z pewnością poleasingowe maszyny rolnicze będą świetnym zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *